Strona główna   Napisz do nas   Dodaj do ulubionych
Wyszukiwarka:

O Wydawnictwie   O Autorach   Magazyn WPiS   Sklep   Kontakt   Konkurs   Praca   English    Deutsch    Polski
2006-05-12 09:56:39

„Obchodzimy 25 rocznicę ocalenia Ojca Świętego” zaznaczył prof. Gabriel Turowski na konferencji prasowej albumu ROK 3. Fotokronika W CIENIU ZAMACHU

Prezentacja najnowszego albumu z serii „Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II” odbyła się 11 maja o godz. 12.00 w siedzibie wydawnictwa Biały Kruk. Fotokronika ROK 3. W CIENIU ZAMACHU dokumentuje przejmujący trzeci roku Pontyfikatu. Ten rok był nie tylko w cieniu zamachu ale pod znakiem zamachu. Ten wielki album poświecony jest więcej niż w połowie samemu zamachowi, leczeniu Ojca Świętego  i rekonwalescencji, jak również różnym najważniejszym wydarzeniom, które związanie były z samym zamachem, wyjaśnił pomysłodawca i redaktor serii Leszek Sosnowski.

O  nadzwyczajnych zdarzeniach,  poświadczających, że próba zamachu na Ojca Świętego okazała się bezskuteczna, opowiedział obecny na spotkaniu prof. Gabriel Turowski, członek międzynarodowego konsylium profesorów powołanych do oceny prawidłowości leczenia Ojca Świętego bezpośrednio po zamachu oraz uczestnik zespołu leczącego Jana Pawła II. To ocalenie po ludzku rzecz biorąc cudowne, nadzwyczajne, zakwalifikowano do kategorii cudu mówił prof. Turowski. Dał temu wyraz sam Ojciec Święty, kiedy udał się do Fatimy w 1982 r. w pierwszą rocznicę zamachu, by podziękować Maryi za ocalenie życia.

Współautor zdjęć, Adam Bujak, fotografował zdarzenia, które miały miejsce w Krakowie, tuż po zamachu. A później w okresie leczenia i rekonwalescencji, w Rzymie. Artysta ze wzruszeniem  opowiadał na konferencji o swoich fotografiach zamieszczonych w najnowszym albumie. Szczególnie o jednym, unikalnym, czarno-białym zdjęciu zrobionym w Watykanie, na którym Ojciec Święty z loży Bazyliki św. Piotra po raz pierwszy, po okresie operacji i leczenia, udzielił błogosławieństwa wiernym.


Uroczyste rozpoczęcie konferencji, od lewej: artysta-fotografik Adam Bujak, prof. Gabriel Turowski immunolog kliniczny, Leszek Sosnowski redaktor i pomysłodawca serii "Dziejów".


Na temat wydarzeń związanych z zamachem na Ojca Świętego Jana Pawła II rozmawiają, od lewej: Adam Bujak i prof. Gabriel Turowski.


Podczas prezentacji unikalnych fotografii pochodzących z albumu ROK 3. W CIENIU ZAMACHU, od lewej: prof. Gabriel Turowski i Leszek Sosnowski.

Konferencja prasowa odbyła się w siedzibie wydawnictwa Biały Kruk.

Fotografie: Wacław Klag


Zakupy
Twój koszyk
Regulamin i rabaty
Jak kupowaćZaproszenia
Wydarzenia
Wypowiedzi, wywiady
Recenzje
Nagrody
Sponsorzy
Akcje charytatywne
Listy, podziękowania, opinie
Dystrybutorzy
Księgarnie


Proszę o przysyłanie informacji o nowościach, promocjach, wydarzeniach.

Wpisz swoje imię i nazwisko :

oraz adres e-mail: